Konzum, plytvanie potravinami, uhlíková stopa, či negatívny dopad priemyselného pokroku v kontraste s nedotknutou divočinou, prírodou, ktorá je dokonalým architektom a zároveň tichým svedkom zániku. Diskusie, prednášky, filmy, program pre deti a najmä motivácia k zmene. To všetko prinesie Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm ONLINE. Výber toho najlepšieho z festivalového roka si môžete pozrieť prvýkrát z pohodlia vášho domova.

Prispôsobili sme sa aktuálnej dlhodobej situácii, keď stretávanie sa naživo je vo veľkej miere obmedzené, kultúrne a spoločenské podujatia sú v podstate zrušené. Festivalový team sa preto rozhodol spolu s autormi filmov pripraviť online vysielanie.

Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm sa uskutoční od 30.11. do 20. 12. 2020 v online prostredí.

„Tento rok je iný ako všetky ostatné a preto sme sa aj my rozhodli po dobu troch týždňov adaptovať na sociálne siete a z kinosál sa ku koncu roka presunieme práve sem. Okrem kvalitného filmového výberu sme samozrejme nevynechali ani diskusie na aktuálne témy,“ hovorí programová riaditeľka festivalu Alena Janáči. 

Film Šanca prežiť je nový slovenský dokument, ktorého tvorcovia uspeli v medzinárodnej konkurencii. Je vždy výnimočné, keď sa Slováci dokážu presadiť v konkurencii zahraničných filmov medzinárodného filmového festivalu. Dokument verne a emotívne zobrazuje rok v Záchrannej stanici Zázrivá. Je to nevšedný pohľad na slovenskú prírodu a najmä záchranu každého jedného tvora od slimáka po zachránené medvieďatá.

Režisérka filmu Katka Tekeľová a hlavný protagonista Metod Macek prijali pozvanie aj do online diskusie, ktorú odvysielame v programe spolu so samotným filmom. A takto vás samotní protagonisti pozývajú na online festival:

 

Ako nás sledovať?

Filmy a rovnako aj sprievodný program bude dostupný na našej Facebookovej stránke – Sledujte nás. Diskusie a prednášky budú po skončení festivalu dostupné aj na našom www.youtube.com/ekotopfilm

Dobrovoľné vstupné

Vstupné na festival bolo vždy bezplatné. Po minulé roky sme sa však často stretávali s našimi podporovateľmi a fanúšikmi, ktorí nám však chceli vstupné zaplatiť. Preto sme sa rozhodli pre dobrovoľné vstupné a je teda len na vás, či sa rozhodnete festival podporiť alebo nie. Ak áno, “dobrovoľnú vstupenku” si môžete zakúpiť na stránke Tootoot.fm

Ďakujeme a tešíme sa na vás!